Muhammed Avcı Günlük Kişisel Blogu

Webmaster Olmanın Zorlukları

Webmaster Olmanın Zorlukları

Öncelikle bütün okurlarıma merhaba demek istiyorum 🙂 tabi okurum var ise site açılalı bir hafta oldu neyse konumuza gelelim ve ciddileşelim.

Webmaster olmanın Zorlukları nelerdir ?

Her işin olduğu gibi webmaster olmanın da zorlukları vardır. tabi bu zorluklar insandan insana göre değişmektedir. ama yinede Webmasterların genel sorunlarını bugün kişisel bloguma yazmak istedim iyi okumalar dilerim.

 

Başaramama korkusu;

Birçok webmaster arkadaşımızda başaramama korkusu vardır. Bu korkunun oluşması için birçok etken var tabi ilk olarak geçmişte yapılanlar, diyerek giriş yapabiliriz. Nedir bunlar ? geçmişteki arkadaşlarının yada çevresinin bir iş yada projeye girişmiş olup başaramaması hatta başının belaya girmesi diyebiliriz. Peki bu korkuyu nasıl yeneceksiniz ? daha da geçmişe giderek tabiki. unutmayın eğer bu yazıyı okuyorsanız Türkiye de yaşıyor hatta bir Türk vatandaşısınız Sizin ecdadınız gemileri karadan geçirerek çağ kapatıp çağ açtı. Bunu unutmayınız ve önünüze gelen korkulardan engellerden bu örneği aklınıza getirerek dahada fazla çalışmalısınız.

Webmaster Olmanın Zorlukları

Sponsor Bulamama yada Maddi Zorluklar;

Eğer webmasterlık mesleğini seçtiyseniz unutmayınız ki birçok maddi masrafınız çıkacaktır. Bunlara örnek verecek olursak domain, hosting, tema(yazılım&script), sunucu, reklam ve çeşitli masraflarınız olacaktır bunlarda yıldırmasın ilk olarak ücretsiz servisleri kullanarak kendizini geliştirebilirsiniz.

 

Motive Olamama;

Başlık biraz farklı oldu ama birçok insan bir proje için gerekli adımları yapabilir ama bir türlü gerçekleştirme aşamasına gelemezler bununda basit bir çözümü var okumak araştırmak ve başarılmış projelerin geçmişini okuyabilirsiniz.

 

bu makalemde bunlardan bahsettim umarım faydalı olmuştur bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle..Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *